Austraalia, Austraalias reisimine, Couchsurfimine, Riigid, kus olen elanud

I don’t have any plans and am not planning on having any plans, aga ära sellest kellelegi räägi. 

Juba lennukist välja astudes sain aru, et assaraibe, mul liiga palju riideid seljas. Õnneks soojaniiske tee lennujaama sisemusse asendus peagi konditsioneeritud jaheda õhuga. Ees ootas passikontroll. Vist paistsin segaduses, või noh, võib-olla ilmselt lihtsalt konkreetselt teistega võrreldes oma peajagu pikem olemisega ikka veel silma, sest õige pea tuli sealne lennujaamamees mu juurde ja tahtis teada, mis maa pass mul on. Juhatas siis mittekohalike rivvi.

Kui kord minuni jõudis, siis anti mulle mingi paberike, mille pidin ära täitma, sest ilma selleta läbi ei lasta. Läksin siis eemale seda täitma ja järsku oli seesama lennujaamamees hopsti minu kõrval ja näitas mulle, et üks kast oli vahele jäänud. Alles siis sain aru, et ta vist polnudki kunagi ära läinud. Ja ega ta enam ära ei läinudki. Hakkas vaikselt küsimustega pommitama. Vist seepärast, et ma enda Austraalia aadressiks panin sinna ühe teise osariigi aadressi. See talle ei tundunud meeldivat. Tahtis teada, et kas mul sinna siis ikka lennupilet on või. Mina vot olin aus. Ütlesin, et pole päris kindel, millal sinna jõuan, sest mul tegelikkuses pole plaane, kuid tean, et täna couchsurfin mingi mehe juures, keda ma ei tea..ja isegi kelle aadressi tegelikkuses ei teadnud EGA polnud kindel, kas ta mulle lennujaama järgigi tuleb, ning et ilmselt Queenslandi hoopis hääletan, aga ega ma selles ka kindel pole. Ja selle kõige lõpuks julgesin veel naeratades ütleda “I don’t have any plans and am not planning on having any plans – I like it this way”. Pühajeesus, mis näoga ta mind vaatas, kuid ikka lasi minna paberit ära andma ja oma seljakotti otsima. Seljakotti lindilt oodates nägin, et Lennujaamamees on läinud rääkima nende miilitsatega, kes seal kottide kallal igasugu läbiotsimisoperatsioone korraldavad. Nad ei tee neid kõigi suhtes, vaid valikuliselt. Lihtsalt TEADSIN, et okei, I’m next.

No mis sa ära teed – kohe kui koti olin kätte saanud, kutsuti eemale. Mul oli pisike käekott ja 10 kilo kaaluv backpackeri seljakott, mis mõlemad TÄIELIKULT läbi puistati. Nad vaatasid absoluutselt iga viimase kui eseme mu kotis läbi. Mu kotist ja minust lasti üle ka narkokoer.. ja nad isegi lappasid mu raamatud lehthaaval läbi. Samuti pidin neile ette näitama vestluse enda Darwini hostiga. Kogu selle aja vältel toimus räme ülekuulamine. No on see alles vastuvõtt! Muidugi, mu lemmik Lennujaamamees oli ka kogu aja seal mul silma peal hoidmas.

Olin kogu aja superchill, pigem ajas kogu see värk lausa naerma. Mul oli isegi piisavalt mune, et kogu selle nalja lõpus neilt küsida, et mis siis mind nii kahtlaseks muutis. Ja nad mõlemad ütlesid kui ühest suust: “But you don’t look like a regular backpacker”. “Is it the heels?” küsisin naeratades. Vastuseks sain vaid surmtõsised näod. No tore lugu küll. Sellele kõigele järgnes veel minu jaoks terve igavikuna tundunud noomitus sellest, et üksikul tüdrukul ikka ei sobi niimoodi reisida, ja kohe kindlasti mitte võõraste inimeste juures ööbida, hääletamisest rääkimata. Nad kohe päris siiralt muretsesid. No misasja, kuhu ma veel sattunud olen?! Arvasin, et Austraalia on just selline koht, kus kõigil on kõigest täitsapohhui, kuid praegu tekkis küll tunne, et olen hoopis Põhja-Korea sõsarriiki sisenemas!? Mis seal ikka. Jätsin lennujaamameestele tänutäheks selle imelise kogemuse eest ühe Eesti lipu, mida olin päris mitu kaasa võtnud. Lipp pandi sinna sellele samale lauale, kuhu pool tundi tagasi mu trussikuid ja muud vara laiali laotati, ühe topsikese sisse. Ja kes teab, võib-olla on see veel senini seal – meenutuseks ja südamevaluks, et nad poleks pidanud mind tegelikkuses ikka sealt ära laskma.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s