Austraalia, Austraalias reisimine, Couchsurfimine, Riigid, kus olen elanud

Koht see Darwin siis on? 

img_1788

Darwin on linnake Austraalia põhjaosas. Võrdluseks võib öelda, et see pole näiteks Tallinnast just kuigi palju väiksem (159.3 km² versus 112 km²), kuid rahvaarv on 4 korda väiksem. Elab siin 116,000 inimest, mille kohta kohalikud naljatledes ütlevad, et 100,000 neist on mehed. Jaaaaaa võib-olla nad just ilmtingimata ei naljatagi. Mina sain aimduse sellest juba Eestis olles. Saatsin couch surfimiseks välja kusagil 20-ringis taotlust, millele sain reaalselt 16 aktsepteerivat vastust – kõik mehed. Ega see veel midagi otseselt tähendanudki, pigem alguses veel mõtlesin, et vau, kui sõbralikud austraallased on! Kui olin aga välja valinud, kelle juurde lähen ning sellega seoses olin hakanud eitavaid vastuseid kõigile saatma, sain aga absoluutselt kõigilt neilt meestelt kutse nendega välja dringile minna. Sellest sai küll vaid kaks võimalikku järeldust teha: a) Austraalias on tõsine naiste defitsiit ja kohalikud mehed on pehmelt öeldes meeleheitel b) austraallased on kõik alkohoolikud. Nüüdseks olen teada saanud, et nii a, KUI KA b variandid olid mõlemad õiged. Palju õnne.

Linnakesel on isegi omajagu ajalugu. Ma nii palju lugenud ja muuseumides ringi käinud, et tean Darwinist ilmselt rohkem kui 90% kohalikest elanikest. Võib-olla olen isegi selle hinnanguga liiga helde. Australlastel pole just tavaks oma aju kasutada ning ausalt öeldes nii mõnelgi korral olen kaalunud võimalust, et mõnel konkreetsel isendil aju äkki lausa polegi. Intelligents pole siin just eriline voorus.

Igatahes Darwini ajaloost võib huvitavaks pidada neid seikasid:

  • Siinse põhjaala esimesed elanikud olid Larrakia hõimu aborigeenid. Darwini suurimas muuseumis (mis on muide tasuta sissepääsuga) on aborigeenidele pühendatud terve suur saal ja rohkem veel. Aborigeene näeb ka praegusel ajal siin tänavapildis rohkelt.
  • II maailmasõjas, 2 kuud pärast Pearl Harbouri pommitamist, lendasid jaapanlased oma lennukitega Austraaliale peale. See oli täpselt sama lennuvägi, mis Pearl Harbourit pommitas. Märkimisväärne on see, et Darwin sai koguarvus tegelikkuses lausa rohkem pomme kui Pearl Harbour.
  • Tsüklon Tracy. Tracy tabas Darwinit jõulujärgsel päeval 1974. aastal, kustutades enda külaskäiguga 71 inimese eluküünla ning hävitades umbes 70% kogu linna hoonestusest. Kahjustustest enam jälgi näha ei ole ning linn näeb praegu välja umbes selline

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s