Arbuusi- ja kõrvitsafarm, Austraalia, Riigid, kus olen elanud

Cowra Hotel – home sweet home

Elame kohas nimega Cowra Hotel. Leidsime selle koha airbnb-st. Kohale jõudes avastasin, et mu alla kauplemise oskus võib-olla nii fenomenaalne ei olegi. Alla saime me kokku hoopis 200, mitte 400 dollarit. Ülejäänud 200 oleks olnud airbnb teenutasud, millest omanikud oma võhiklikkuses muide ei teadnudki, et need nii suured on. Maksmisel jätsime airbnb mängust välja ja maksame nädala eest siin 300 dollarit, mis olles 150$ nägu pole üldse hull, arvestades, et meil on oma tuba.

Hotelli nime see koht just ei vääri. Tegu on põhielatusallikana hoopis pubiga, mille teisel korrusel on lihtsalt mõned toad. Kogu ehitise seisukord on Eesti mõistes kergelt nõukaaegne – linade ja patjadeni välja. Minu jaoks esimene šokk oli see, kui kardinaid tõmbama asudes esmalt kogu kardinapuu, kui seda üldse selleks nimetada saab, alla tõmbasin, ja järgmisel hetkel avastasin ühelt kardinalt maha jäetud vapsikupesa.

Mina pean siin pissil ja dušši all käimiseks kogu aeg võtit kaasas kandma, sest vastasel juhul kasutavat neid mehed, kes seal helikoptereid tehes jätvat daamideruumi mittesobivasse olukorda. Kuna olen korduvalt neid võtmeid ära kaotanud või enda selja taga lukustunud vetsu jätnud, siis olles meeste vetsuga võrdlemisi tuttav, pean tunnistama, et ma päris selle kopterihirmu põhjust ei mõista. Võib-olla on asi selles, et oleme praktiliselt alati lihtsalt ainsad motellikülastajad.. Kopterid pole vist just Joosepi spetsialiteet. Go figure. 

Toas on ka muide telekas, mille üle on meil väga hea meel. Oleme reisimise käigus sattunud lausa religioosesse sõltuvusse ühest telesaatest – My kitchen rules – mida näidatakse iga nädal pühapäevast kolmapäevani. Näib, et tööpäevadel on MKR üks ainsaid asju, mille nimel üldse suudame päeva üle elada.

Siin korrusel on ka väike köögituba, kus söögitegemine on küll keelatud, kuid vähemalt saame seal oma piima hoida, kuigi KUI keegi teine siin ka ööbib, siis need sindrinahad joovad meil alati piima ära.

Super on see, et saame soovi korral alati pesu pesta. Nendel päevadel, mil oleme siin Austraalia päikese all nii tugevalt higistanud, et riided õhtul suurest soolasisaldusest seljast võtmisel jäävad samasse vormi, milles nad sul seljas olid, on pesu pesemise võimalus lihtsalt suurim õnnistus.

All pubis pakutakse süüa ka. Neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti saab dinner speciali lausa 7 dollariga, mis on Aussi kohta väga hea praehind. Tõsi, siinsed kokad on nii agarad, et tapavad isegi juba surnud liha veel omakorda ära, mistõttu peame möönma, et erilist gurmeetoitlustust siin ei saa. Ainus toit, mille üle rõõmsad oleme, kui see dinneri specialiks peaks osutuma, on fish and chips, mis on kohe tõega parim fish and chips, mida meie Austraalias saanud oleme. Lausa arusaamatu, kuidas nad kõik muu suudavad niimoodi ära lämmatada, kuid see õnnestub neil suurepäraselt.

Minu jaoks on kogu elamise juures kaks tugevalt ebameeldivat asja, mis no tõesti veidi häirivad: 1) meil lasevad vahelduva eduga toas ringi nii hiirekesed kui ka prussakad, kuid sellega, et me toitu enam põrandal ei hoia ning et Joosep seinapragusid kilekottidega kinni mätsis, on need külastused vähenenud (kuigi öösiti on kuulda, kuidas keegi neid kilekotte vaikselt hävitada üritab); 2) mul on tööst randmed nii valusad, et pooltel kordadest ma ei saa meie ruumist välja, sest lingid eeldavad siin mingit suuremat sorti käsitöölist meisterlikkust. Pole just kuigi vahva, kui ma jälle pean öösel Joosepit äratamas käima, et tahan nüüd pissile minna.

Aga vähemalt meil on oma tuba. Farmis elatakse ühes pisikeses soojakus kolme-neljakesi ja otseselt ninapidi koos. No ei tahaks. Üldse ei tahaks.

Kui omanikud vähegi end kokku võtaksid ja tubadesse reaalselt midagigi investeeriksid, ennustaksin sellele kohale isegi tulevikku, sest asukoht linnas on tegelikkuses suurepärane.

img_2672
Cowra asukoht kaardil
img_2669
Meie motelli esifassaad

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s