Austraalia, cotton gin, Riigid, kus olen elanud

Naabrite hommikukoputus, mille põhjuseks on politseiauto meie maja ees tänaval

Ma pole just eriline fänn sellele, et ajan oma kodus, oma toas vaikselt oma asju, kuid keegi õudselt tahab minust just sel hetkel midagi saada. Tänane hommik ei olnud erand. Olin täitsa kindel, et keegi kõrvalperest (Annika, Enno, Vaska) lihtsalt tahtis meie hommikut meelega lühendada. Aga ei olnud. Raiko autosse oli sisse murtud.

Ma ei saa siiamaani aru, kuidas Raiko sellest kuuldes nii rahulikuks jäi. Tõsi, me kõik teadsime ja olime kuulnud, et Moree on üks suur kuritegevusauk.. kuid keegi meist ei arvanud, et me ise seda ühel päeval kogeda võiks.

Tõntsa-tõntsa jooksiski Raiko tänavale. Ta on siiani oma autot tänavale parkinud, sest maja juurde aeda sisse võivat parkida vaid ühe auto korteri kohta. Praeguseks meil on sellest reeglist mõistagi kohe üsna ükskõik. Kui Raiko politseinikeni jõudes hakkas ülevaatust tegema, kas ja mida varastatud on, siis esialgu tunduski, et keegi on lihtsalt end esimese kena autosüstiku peal välja elada. Ma küll ei tea, miks neile siis Raiko auto ette jäi, kuid jäi..

Sisse oli löödud parem tagumine reisijaaken. Politsei ise nentis kohe sealsamas, et selline asi on Morees nii tavaline, et kahju võib kohe korstnasse kirjutada. Hiljem küll selgus, et tõpranäod olid autos ikka korraliku inspektsiooni teinud ning armatuuri tuhasahtlist müntides ~10$ tuuri pannud. Põhjus, miks nad autoraadiot kaasa ei võtnud, on meile kõigile siiani mõistatuseks.

img_2930
Raiko autuke

Kuna Raiko ja Joosep läksid üsna kohe pärast seda uue akna hinnaklassi uurima (olime lubanud nagunii vähemalt poole kinni maksta, sest põhimõtteliselt ainuke põhjus, miks Raiko auto tänaval ju on, oli lihtsalt see, et meie auto siin aia sees oli) ja mind jäeti koju kössitama. Mina selle asjade käiguga rahul ei olnud ning otsustasin üleaedsetega minna juttu tegema, saamaks landlordi numbri ning ära korraldamaks selle, et keegi meist ei peaks oma autot tänaval hoidma, sest Vaska kaubikut oli seekord veidral kombel säästetud, kuid panustada ei tahtnud sellele mitte keegi. Ütleme nii, et numbrit ei saanud, informatsiooni aga küll. Selgus, et meie korteris oli veel kolm kuud tagasi terve osariigi üks suuremaid narkourkaid, ja üleüldse olevat kogu see naabruskond nii kahtlane, et kui nemad oma üürilepinguga aastaks ajaks seotud poleks, oleksid nad siit juba ammu lännu. Alles hiljuti olevat nende taga oleva maja ees seisev auto lausa põlema pandud.

Minu jaoks see autosse sissemurdmine selleks viimaseks piisaks ei saanud, küll aga on sellele väga lähedal midagi muud. Raiko avastas täna hommikul meie rõdul seisvat ühe õllepurgi, millest polnud joonud ei keegi naaber- ega meie perest. Kuna üleaedne proua ütles ka, et hoolimata kompleksi ümbritsevast aiast, näeb ta siin pidevalt võõraid nägusid ringi luusimas, siis ajab ikka veidi kõhedaks küll. Kust see purk sinna sai? Käis keegi tõesti käis meie rõdul lihtsalt õlut joomas? Akendest sisse vaatamas? Saame me nendele küsimustele kunagi üldse vastused? Ei tea, kas tahamegi.

img_2929
Nii nägi kolm kuud tagasi välja vahistamisoperatsioon MEIE korteris, mis olevat esileheuudis, mille me ka ise ilma probleemideta veebist üles leidsime

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s