Aasia, Riigid, kus olen reisinud, Singapur

Singapur 🇸🇬 

Olin veel Austraalias olles mõtelnud Singapuris ikka päristuuri teha, kuid pärast Malaisia tuuridega kaasnenud arusaamist, et tuurid on pea alati lihtsalt raha raiskamine, siis jäi see mõte teostamata.

Ometi aga mingil fantastilisel kombel pakub Singapuri lennujaam neile reisijatele, kellel on vähemalt 5,5 h järgmise lennuni, tasuta linnatuuri. Valida on kahe tuuri vahel: heritage tour või city sights tour.

The Heritage Tour brings you through the architectural brilliance of Singapore’s past and present as we visit colonial and cultural districts – Chinatown, Little India, Kampong Glam – with a short stopover at the Merlion Park where you get a photo opportunity with the symbol of Singapore. The second stopover is at Kampong Glam, one of Singapore’s colourful ethnic precincts.

The City Sights Tour showcases modern Singapore with a short stopover at Merlion Park where you can get a photo with a piece of history of the Lion City, the Merlion, against the magnificent cityscape of our world-class attractions in their night-lights – Singapore Flyer, Marina Bay Sands, the Esplanade, of all others. The tour also offers another short stopover at Gardens by the Bay where you will find the magical Avatar-like Supertrees.

Mina käisin sellel teisel tuuril. Meil tehtigi 2 peatust- mõlemad 20 minutit. Seda ma kahjuks teada ei saanudki, et mis nendest inimestest saab, kes peaksid selle 20 minuti suhtes hiljaks jääma. Ă„hvardatakse seal kĂĽll ĂĽsna palju nii hilinemiste suhtes kui ka paljude muude asjadega, “sest Singapuris on väga karmid seadused”. Ja noh, ilmselgelt vähemalt meie grupp oli väga hästi ära ähvardatud, sest kõik olid alati kokku lepitud ajal õiges kohas.

img_3783
Selfietaja vol 1. (Pilt tehtud esimeses peatuses)
img_3787
Selfietajad vol 2 (endiselt esimene peatus). Seal kaugemal, kus on üsna suurt rahvamassi näha, sähvis pidevatest kaameravälgatustest. See oli peatuses tehtud viimane pilt, pärast mida panin ma ipadi kotti ära ja lihtsalt jalutasin oma 20 minutit täis, üritades mitte tervet inimkonda vihata.
img_3792
Selfietajate kõrval oli minu jaoks vaat et veelgi suuremaks arusaamatuseks need täiesti tavapärastes riietes inimesed, kes mõlemal pool seda tunnelit justkui piknikku pidasid. Ma nagu ei teagi kohe.
img_3794
Teine peatus. Need peaksid nĂĽĂĽd need superpuud olema. Kujutan ette, et umbestäpselt meie sealt ära sõitmise ajal läksid nad ka põlema, mis peaks just see nn “Ilus aeg” olema. Seetõttu tahaks pigem soovitada, et KUI võtta see teine tuur, siis võimaluse korral minna kõige hilisemale tuurile.

Lennujaama tagasitulekul ĂĽllatas mind, kuivõrd lamp see turvasĂĽsteem seal oli. Sodisid lihtsalt boarding passi peale midagi, pass võeti vaevu kättegi. Mingit kottide skännimist ega ĂĽlevaatust ei toimunud – seda rõõmu sain tunda alles vahetult enne lendu.

Kokkuvõttena ütleks, et kui vähegi aega on lendude vahel, siis minge käige tuuril. Parem ikka kui lennujaamas passida. Ühe lisatempli saad passi sisse kah.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s