Austraalia, Austraalias töötamine, mandlifarm, Riigid, kus olen elanud

Tooleybuc – minu uus kodu juba viimased 40 päeva

Kogu aja Moreest Tooleybuci sõites saatsid mind mõtted, et kuidas see kõik saab võimalik olla, kuidas mul nii palju vedanud on?

Tooleybucis ootas mind juba uus töö ning ka uus kodu ja ma polnud mittekummagi nimel pea absoluutselt vaeva näinud. Lugu on selline, et pidin siia tulema ühe tüdrukuga, kes eelmisel aastal oli samas kohas juba töötanud. Tüdrukuga tutvusin Morees – ta oli Annika ja Enno sõbranna, kellega ma ise polnud vist küll kunagi varem vestelnud. Olles aga Annilt kuulnud, et Kata on sel aastal tagasi minemas, siis Katale kirjutades tuligi välja, et ta oli just plaaninud sellele töökohale kirjutada ning ta hea meelega mainib mind ka. Ja sealt see läks.. Pidin vaid mingi paberi ära täitma ning neile emailima ja oligi juba koht kindlustatud. See on ametlikult esimene töö Austraalias, mille sain ilma selleta, et Joosep ja tema CV suurepärane on (okei, arbuusikorjamisel ei huvitanud meie CV-d kedagi, kuid teised tööd on küll vaid tänu Joosepile saadud)!

Naljakal kombel valdas Katat kusagil kuu aega enne nimetatud tööaja algust meeletu kriis. Esiteks oli ta vist stressis selle üle, et töökoha lähedale oli praktiliselt võimatu elamist leida, ning teiseks muretses ta niiväga, et äkki töö ikka ei alga mitte väljahüütud ajal, vaid isegi kolm nädalat hiljem (nagu oli eelmisel aastal olnud, et tuldi kohale, kuid sai passida nii et vähe polnud). Minul oli aga miskipärast elamisest pohhui ja ootamisest veel rohkem pohhui, mistõttu jäid tema mured suurema toetuseta. Elamise suhtes olin lausa arulagedalt veendunud, et see “probleem” leiab ise lahenduse, ning teadsin, et seda “võimalikku ootamisperioodi” lihtsalt ei saa kontrollida. Kata aga andis stressile alla ja ütles oma koha siin üles. Tulemas olin seega üksi. 

Nädal hiljem sain Katalt sõnumi, et ta tundvat end ikka väga pahasti, et ta mind üle lasi, kuid leidis mulle elamise, mis on 100$ nädalas. Asukohaks Tooleybuc Hotel. 100$ nädalas üksi OMA TOAS elamise eest on suurim õnn üldse! Seda kohta google mapsi otsingusse panes olin kuni siin omanikega vestlemiseni kahtlev, et ega see kõik ikka uni pole. Kohe päris ausalt, millega ma selle kõik ära teeninud olen!?

Tooleybuc Hotel
Minu tuba, mis pole kuigi suur, kuid mahun täpselt sinna voodi ette oma igahommikust joogat tegema. Voodipesu (ehk tekid, padjad, linad) pidid endal kaasas olema. Ja jah, see ON suur voodi.

Järgmisel päeval pidin sõitma umbes 80 km kaugusel asuvasse Robinvale linnakesse, et enne töö alustamist teha läbi teooriaõpe. See büroo seal oli kohmakas ja organiseerimatu. Töötajad ise ei saanud midagi aru, veel vähem meie. Pandi meid aga ükshaaval seina äärde, et meie lõustasid fotografeerida ja siis saadeti kambakesi umbes ruutmeetri suurusesse tuppa mingit filmi vaatama. Kui film vaadatud ja paberid täidetud, siis küsimustele töö kohta keegi ei osanud vastata. Saadeti lihtsalt koju telefonikõnet ootama.

Lõustade pilti võtmine nägi välja nii.
Okei, see filmituba oli võib-olla veidi suurem kui ruutmeeter.

Seda telefonikõne muidugi ei tulnud kohe üsna pikka aega, kuid arvestades varasemat organiseerimatust, siis ega ma midagi rohkemat oodanudki. Nagunii polnud ma juba 4 kuud tööl käinud, mistõttu pigem isegi pelgasin veidi seda tööle kutsumist. 

Tooleybuc muidu on täpselt nii suur koht, et siin pole pm mittemiskit peale selle sama “hotelli”, kus me elame. On ta muidugi hotellina täpselt samasugune sara nagu Cowra Hotel, kus me Joosepiga aasta tagasi elasime. Cowras oli vähemalt pood linnas olemas, kuid siin peab toidu ostmiseks sõitma 40 km kaugusel asuvasse Swan Hilli (mis on vastupidises suunas sellele kui tööle sõita – seega peab toidu ette ostma nii pikaks ajaks kui võimalik).

Tööle või poodi sõitmiseks tuleb minna üle suure silla.
Sillast üle sõites leiad end teisest osariigist, mis tähendab, et elan ma NSW osariigis, kuid poodi või tööle käin Victorias.
Tooleybuci asukoht kaardil tähistatud sinise täpikesega.
Swan Hillis on suurematest toidupoekettidest esindatud nii Coles kui ka Woolworths. Mina käin alati Woolises. Pildil Alar, kes oli praktiliselt esimene inimene, keda Tooleybuci Hoteli uksest sisse astudes nägin (töötasin temaga koos Moree cotton ginnis, maailm nii väike ikka).
Toitude hoiustamiseks on meil üks suur ja üllatuslikult enamus aega suhteliselt puhas köögike. Pildil eestlased Otto ja Martin ning indoneeslane Agga.
Kuue eestlase tasakaalustamiseks on majutusruumid täis väikseid asiaate. Me Alariga chillisime nendega lausa naljakalt palju. Pean isiklikult tunnistama, et malaislased on jätkuvalt minu silmis kõige heasüdamlikum rahvus – nad siin käisid meil igapäevaselt ploome ja aprikoose korjamas poole väiksema raha eest kui see, mis meie teenime, kuid ometi absoluutselt iga päev, kui mind nähti, topiti mulle paar puuvilja sülle ja öeldi käskivalt “eat-eat”.
Kõigi peale on meil üks pesumasin, mille kasutamine on rendisumma sees, mis on küll täiesti super, kuid kuna praktiliselt kõik päevasel ajal töötavad, siis on õhtul pea võimatu sinna löögile pääseda.
Tooleybuc Hoteli peamine sissetulekuallikas on aga ikkagi pubindus. Siin on omanik üles panemas Eesti lipukest, mille ma talle kinkisin kuna eestlasi hakkab siia ilmselt üha rohkem tulema.
Omanik Scott on ÜLILAHE mees. Kui ütlesin, et tahan emale näitamiseks temast pilti teha (mida öeldes ma pm ei valetanud, sest ema on mu peamine blogilugeja nagunii) ja andsin valida, kas teeme pildi baari ääres või tolmuimejaga, siis valis Scott tolmuimeja ja käskis emale ütelda, et tal pole siin pildil meiki peal.
Minu lemmikkohaks Tooleybucis on aga hoopis see koht siin. Minu jaoks täielik happy place. Ei ole möödunud vaba päeva kui ma selle jõe kalda lihtsalt istumas ei käiks, mida on nüüdseks ilmselt tehtud juba tunde.

Aasta plaanidest sel korral ei jõudnudki kirjutada, kuid äkki läheb järgmisel korral, mil oma tööst kirjutan, selle lubaduse täitmisega ka veidi paremini.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s