Austraalia, Austraalias töötamine, cotton gin, Riigid, kus olen elanud

Lubatud puuvillanduse kokkuvõte (video)

Pean häbiga tunnistama ja arvatavasti on see teilegi ilmselge, et ma pole olnud just kuigi initsiatiivikas blogikirjutaja.

Töö on mul nüüdseks meie puuvillatehases läbi. Tööperioodiks 26.03-09.08 ehk 136 päeva. Seda, kui paljudel päevadel 136-st ma ka tööd tegin, ei tea, kuid oskan täpselt öelda, et palka sain 887 tunni jagu.

Enamuste hooajatööliste jaoks oli viimane ametlik tööpäev aga lausa 16.07. Käputäis inimesi jäeti pärast seda kuupäeva veel viimast sissetulevat puuvilla ootama ning ka järeltöödeks, mina nende seas.

Nüüd on kõik aga läbi. Nii veider oli tehase juurest ära sõita teadmisega, et seda teed ma enam kunagi ei sõida. Isegi kui see hooaeg oli minu jaoks eelmise aastaga võrreldes emotsionaalselt tunduvalt raskem, siis sealt lahkudes olid aga pisarad silmas. Ikkagi üle 8 kuu oma elust olen just seal veetnud.

Ülemus pakkus tööd teises tehaseski, mida arvasin olevat just see, mida tahan, kuid pakkumist kuuldes ei pidanud hetkekski mõtlema – vastus oli selge ei. Õppisin sel hooajal enda kohta isegi rohkem kui eelmisel aastal. Praegu tahan ma aga puhata ja mängida (ja leida rohkem motivatsiooni tulevasteks postitusteks 🙃).

Teistele “austraallastele” infoks nii palju, et kuna sel aastal on siin ikka fenomenaalne põud olnud, siis ennustatakse järgmiseks aastaks dekaadide halvimat puuvillasaaki ehk raha teenimisel puuvillatehastest kuigi palju oodata just ei maksa. Kuid eks näis, mina olen järgmise aasta hooajaks juba nagunii läinud.

Üks minu vahetuse poistest tegi megaägeda video sellest, mis meie tehases igapäevaselt (antud videos küll tegelikkuses igaöiselt, sest olime sel ajal öövahetuses) toimus. Kõik tööd, mida seal hoonesiseselt tehakse, on ka tööd, mida mina oma tüdrukutega pidin tegema.

Kuid las video räägib enda eest ja nii saavad mitteteadjad ka parema visuaali kui need minu tavapärased “ülikvaliteetsed” pildid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s