Uus-Meremaa

Tagasivaade jõuludele ning aastavahetusele

Jõulud

Kuna jõulutunnet soojal maal on ikka erakordselt raske tunda, otsustasime vähemalt koduste jõululõhnadega selle tekkimist stimuleerida. Tegime ise piparkooke ning ka hapukapsast.
This image has an empty alt attribute; its file name is received_2579994982283967.jpeg
Õnnestus tunduvalt paremini kui oleksin oodanud.
Jõuluhommikul tulid meie muti koju pooled tema sugulased. Jõuluhommiku traditsiooniks on juua šampust..
..ning süüa avokaado-peekonisaia
Pärast seda läksime muti õe koju, kus mängisime murumänge
Kuid siis läks jällegi õgimiseks
Laud oli lookas
Tahtsime kõike maitsta
Joosepi taldrik
Pärast õgimist mängisid sportlikumad isendid tennist
Paari tunni pärast kutsuti magustoidulauda
Meil hakkas kõigest sellest söömisest paha..
Kuid meie pere mutt oli õnnelik.

Aastavahetus

Aastavahetuse veetsime kodus. Täiesti konkreetselt magasime. Mitte, et me mingid igavad pässid oleksime (kuigi ilmselt tegelt oleme ka, sest mõtlesime välja, et see on neljas järjestikune aastavahetus, mil me pole seda mitte mingil moel tähistanud), me lihtsalt pidime järgmisel hommikul millalgi 4.20 ajal ärkama, et kell 5 tööl olla. Siin riigis nimelt saab pühadel töötamise eest 1,5-kordset palka ning meile raha meeldib.

Uue aasta lubadustest nii palju, et läksime 1. jaanuarist keto dieedile. Olime eelmise aasta lõpus rõõmsalt kinni haaranud kõigist tasuta toidu võimalustest, mis meile mingil veidral kombel (pidevalt) osaks said, üritades ise hoida oma eelarve võimalikult minimaalsena. Pärast jõule olime aga hakanud mõistma, et odava toidu ning produktiivsusele halvasti mõjuva toidu vahel näib olema võrdusmärk. Täiesti juhuslikult sattusin aga lugema keto kohta ning mida rohkem ma lugesin seda rohkem tundus, et selle taga peitub teooria, mis vähemalt minu jaoks tundus loogiline. Eesmärk on viia tarbitavad süsivesikud minimaalse hulgani, et keha võiks õppida harjuma süsivesikute laineharjalise energialiikumise asemel kütusena hakata kasutama rasvu. Otsustasime Joosepiga sellist asja eksperimenteerida lausa kaks kuud.

Kuna energialevelid on juba tõusnud, siis oleme hakanud oma 10-tunniste tööpäevade kõrval trenni tegema.. ja ka kuna nende meie eritoitude tegemisele läheb palju aega, siis blogimiseks pole ajalises mõttes just meeletult palju ruumi. Kuid ärge kaotage lootust, sest juba järgmisel korral kavatsen avada meie traktorikogemuse telgitaguseid.

Armastusega

Miina

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s