Uus-Meremaa, Uus-Meremaal töötamine, Viinamarjaistandus

Liivimaa parimad traktoristid kiivimaal. II peatükk

3. jaanuaril oli käputäiel meist õpe uuel masinal sõitmiseks.

This image has an empty alt attribute; its file name is 20200103_125015.jpg
Õppepäevad on meie firmas aga suuremat sorti passimine. Keegi mitte midagi aru ei saa ning võib öelda, et mittemiskit ei toimu.
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200106_074028-1.jpg
Kuigi väljaõppepäeval selgus, et absoluutselt mitteükski masinatest polnud täiuslikus korras, sai järgmiseks päevaks mõni siiski ära parandatud ning saime lõpuks masinatel ise kätt proovida.
Videos Joosep filmimas seda, kuidas masinat juhin.
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200117_103730.jpg
Selle masina idee on aga täpselt samasugune nagu meie eelmiselgi masinal – marjad lehtede seest välja tuua. Masina vahetamise põhjus oli selles, et marjad olid juba suured ning igasugustele põrutustele ning muljumistele tundlikumad. Siit ka erinevus – eelmine masin puhus suruõhku, uus aga imes.
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200109_103520.jpg
Pärast väljaõpet saadeti meid kõiki (kaheksakesi) eri istandustesse koos tööd tegema. Arvatavasti olid mingid konkreetsed blokid, mida oli kiiremini vaja avada ning kaheksakesi lähebki töö ruttu. Pildil Joosep ja argentiinlane Mauro õlipüstoli sisu vahetamas, et oma (masina)nibusid õlitada. Nibude määrimine oli meil igahommikune ning -õhtune ettevõtmine. Seda tegemata jättes hakkasid masinad üsna ruttu protesteerima.

Lahku löömine

Kui kõigile ühistegemiseks ette nähtud blokid tehtud said, löödi kogu kamp neljaks paariliseks ning saadeti kõik teadmata ajaks eri istandustesse.

This image has an empty alt attribute; its file name is received_1403022603204584.jpeg
Meid Joosepiga saadeti Kaitunasse, mis asub Blenheimist 15-20-minutilise autosõidu kaugusel.
This image has an empty alt attribute; its file name is received_523882821596505.jpeg
Igal hommikul (algusega kell 6) pidime läbi tegema väikse ”koosoleku”, et läbi arutada selle päeva võimalikud ohud, siis minema oma nibusid õlitama ning olimegi blokki sõitmiseks valmis. Bloki ääred tulid selliste oranžide koonustega ära märkida, et kõigile ikka teada oleks, et ridade vahelt võib iga hetk traktor välja sõita.
Kui esimestel päevadel tundus see masin hirmusnõme, siis Kaitunasse jõudmise ajaks olime juba aru saanud, et ega me suurt muud tegema ei pea, kui vaid sirgelt sõitma ning tahavaatepeeglitel silma peal hoidma (sest imurid võivad umbe minna või muid toredaid sekeldusi juhtuda). Videos näide raskest tööpäevast.
This image has an empty alt attribute; its file name is received_174544556970716.jpeg
Peagi olime selles kõiges nii profid, et ei pidanud peeglitesse vaatamagi, sest kuulsime ummistused või muud jamad masina hääle muutusest kohe ära = olenevalt rea pikkusest võib täiesti vabalt ühe rea jooksul telefonist terveid artikleid läbi lugeda.. või siis selfisid teha ja mulle saata..
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200210_124417.jpg
… et me aga kokkuhoiurežiimis oleme endale võimalikult väiksed internetipaketid võtnud, siis neti otsa saades on suurimaks lõbustuseks lootus mingisugustki muud elu seal näha – jäneseid on meil igapäevaselt, pidevalt näeb pea kohal jahti pidavaid kulle või lendlevaid liblikaid, mina olen mitmel korral näinud ka mängivaid nirgikutsikaid ning vahetevahel püüame kinni marusuuri ämblikke.

Kokkuvõte

Nendel masinatel oleme olnud 29 tööpäeva, lugedes siia hulka päeva, mil meid treeniti (3. jaanuari) ning päeva, mil masinad ametlikult viimast korda ära parkisime (12. veebruaril).

Tööpäevi oli nädalas 5. Algus kell 6 ning lõpetasime 4 ajal pärastlõunal ehk tegime 10-tunniseid päevi. Ühel hetkel küll meie superäge Kaituna ülemus, kellele me mingil arusaamatul põhjusel megalt meeldime, otsustas, et talle täitsa piisab kui me 8-tunniseid päevi teeksime. Palk muide jäi samaks. Kui muidu olime seda kuupalga varianti veidi nõmedaks pidanud (kuigi olime oma esimese palgaga tegelikkuses rahul), siis selliste otsuste puhul kasvas meie (välja arvestatav) tunnipalk märkimisväärselt ning elu tundus lausa suurepärane. Ise arvame, et ilmselt saadigi aru, et teeme 8 tunniga ikka rohkem tööd kui teised 10ga, kuid ega tegelikku põhjust ei tea me siiamaani. Ei saa ka mainimata jätta, et kõigist masinaoperaatoritest olimegi meie ainsad, kes sellise privileegi osaliseks said.

Jamad, millega me mõlemad hakkama saime

  • Tõmbasime räigelt naelu postidest välja
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200211_064154.jpg
Pidil näha, kuidas naelad postidest välja sirutuvad. Sellistest naeltest võisid meie terad hõlpsalt kinni haarata ning otse välja tõmmata (mis oligi üks neid hetki, mis meil oli vaja ära näha, sest masin siis enam vajalikult ei funktsioneerinud enne kui nael oli terade vahelt välja urgitsetud)
  • Tõmbasime poste maa seest välja ning mõnikord tapsime sellega vähemalt pool puud
Võis juhtuda, et naelad olid niivõrd kindlalt postis kinni, et kui terad naelast kinni napsasid, siis tõmbasime sellega terve posti maa seest välja ning vedasime seda endaga täpselt nii kaua kuni järgmine taim postile ette jäi. Pildil leebe variant puutaplusest, mida mõnikord (kuid ikkagi harva) harrastasime. Tõsi, naeltega postide nõmedusest on seal aru saadud ning igatalvistel postivahtustel asendataksegi puupostid metallpostidega, millel olevad naelad on veidi rohkem ”sisse pakitud”.
  • Tõmbasime imuri rulli
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200210_062859.jpg
Kaituna istandus on tuntud kivise maastiku poolest, mis võis tähendada suuremat sorti tahtmatut ameerika mägede sõitu, mis nende samade naelte vastu käies jättis masinale tugeva jälje. Pildil minu masin.
  • Sõitsime imuri upakile
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200123_103314.jpg
Imuri rattad on masinaga ühendatud vaid üheainsa poldiga, mis sellel rappuval maastikul hakkabki iseenesest vaikselt välja tulema. Kui rattad väljas, siis imuril enam tasakaalu ei ole.
This image has an empty alt attribute; its file name is received_192352561816585.jpeg
Joosep enda äpardusest pilti polnud teinud, kuid mina olin niivõrd uhke sõidukioperaator, et tegin pilte ikka mitme eri nurga alt.
  • Sõitsime naela kummi
Pildil Joosepi rehv. Minu nael oli Joosepi naelaga võrreldes suurem ning lõpetasin tühja rehviga. Joosepil oli aga selline väike nunnu (”sisse pakitud”) nael, mis talle tundus niivõrd ohutu, et seda esimest korda märgates, ajas kohe näpud taha, et välja tõmmata. Niipea kui naelaots väljas, hakkas ta kuulma ka õhuvihinat, mille peale ta aga jooksis töökotta, haaras haamri ning lõi kogu jõust endale naela rehvi tagasi. See on kindlasti lugu, mida igaüks juba rääkida ei saa, et sellist asja teinud oleks.. Aga uskuge või ei, sõitis sellega veel nädal aega edasi ka – kuni töö ametliku läbi saamiseni!
  • Sõitsime imuri rehvi ribadeks
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200206_064029.jpg
Juhtub. Meil mõlemil. Mõlema juhtumi vahe oli vähem kui 24 tundi.

Jamad, millega ainult mina hakkama sain

  • Jäin tühja bensiinipaagiga keset põldu seisma. Kahel eri korral.. Lihtsalt. Piinlik.
  • Keeldusin kategooriliselt mehhaanikute käsklusest, et mul vaja masin parandusse viia. Mul oli kõigist kaheksast masinast kõige vanem masin ning probleeme oli sellega alatasa ning mõnikord tundus, et lausa lõpmatult (mis, tunnistan, võib seisneda muuhulgas ka selles, et ma pole olnud just kuigi agar nibuõlitaja). Kuna mul aga oli sellest masinate parandamisest ja parandamise järgi ootamisest täiega kõrini, siis ühel korral, mil mind oldi järjekordselt üritatud parandamisse suunata, siis ütlesin, et sellist asja EI juhtu, istusin lihtsalt traktorisse, tõmbasin ukse kinni ning sõitsin ridade vahele tööd tegema, jättes mehed sõnatutena enda taha. Sellega ilmselt lähen küll ajalukku :D. Kuid tõesti, mina aru ei saa, miks on vaja koguaeg parandada mingit väikest asja masinal, mis edasi veereb ja töö ära teeb..
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200121_144005.jpg
…AGA mu masin ütles ikka üles. Jälle ja jälle. Mis on ka põhjuseks, miks mulle tehti uus treening, et kui imur peaks uuesti üles ütlema, siis saaks mind passimise asemel teise masina peale panna. Uueks masinaks trimmer.

Jamad, millega ainult Joosep hakkama sai

  • Jauras laperdavate lontidega
Joosep opereeris oma imurit niivõrd suure usinaga, et sõitis imuri toru küljest ära. Seda rohkem kui ühel korral, kuid selle laperdava londi parandamise õppis ta aga ise kiirelt selgeks.

Mis edasi?

Marjad hakkavad valmis saama. Räägitakse, et veebruari lõpus hakakab pihta ka viljakoristus. Mida me aga senikaua teeme? Sellest järgmisel korral!