Uus-Meremaa

Pimpi(si)me bussi lõplikult valmis. Protsess ja lõppresultaat

Buss veel sellisena, millisena seda eelmises pimpimise postituses kirjeldatud sai. Joosepit ootas ees veel terve selle halli keepsulataka maha kraapimine.
Viimased kleepsuribad. Pärast seda oli veel liim vaja maha saada. Sellesse kõigesse on ta oma umbes 9150 päeva kestnud elueast kulutanud vähemalt päeva kui mitte kaks või kolm (ehk sõna otseses mõttes kümneid tunde!).

Esimene suurem värvimine

This image has an empty alt attribute; its file name is received_196202424796802-1.jpeg
Kuigi hoidsin auto välitööd puhtalt Joosepi mehise projektina (sest ausalt öeldes ega ma sealt suurt edu oodanud nagunii), siis värvimispäevadel aitasin teda kleepimiste ning ajalehetamistega.
Läkski lahti..
..ja voila!

Teine suurem värvimine

Protsess nägi välja samamoodi – mitmeid ja mitmeid tunde igasuguste alade ära katmist ning siis kiire sprei. Olin värvidega täiega rahul, saime ka palju komplimente.

Kolmas (ja viimane?) värvimine

This image has an empty alt attribute; its file name is 20200118_133212-3.jpg
Enne kolmandat värvimist kõikusime Joosepiga pikka aega variantide vahel, et kas teha ülemine osa turvalist elevandiluuvärvi või siis valida julge ja tugevasõnaline pruun. Puhtpragmaatiliselt oli Joosep avastanud, et tumedama värviga on lihtsam värvida nagunii, mistõttu otsustasime olla rasvaste rindadega ning ülemise osa pruuniks teha.
This image has an empty alt attribute; its file name is 20200118_133223.jpg
Värv oli tooni poolest oodatust jõulisem, kuid mitte see polnud probleem. Purgid olid vigased. Viimane kui üks.
Joosep jooksis poodi, et värvid tagastada kuiiiiiiiiid pruuni värvi neil enam polnud. Ta saatis mulle pildi eri värvidest, mis seal olid ning valik oli selge – värv, mis autot ära ei risustaks JA pruuni ära kataks, oli roheline. Siin oli aga väike, õite-pisikene ”aga”. Isegi, kui meil lasti kõik pruuni värvi purgid roheliste vastu vahetada, siis nendest ei piisanud, et ülemist osa ära teha. Kui siis juba mind poodi saadeti, siis SUPRIIS, kõik rohelised olid ära ostetud. Natuke oli kurb, et kõik need tunnid kõikvõimalike teipimiste ja ajalehetamistega raisku läksid, kuid pigem oli naljakas. Seda enam, et järgmiseks nädalaks oli lubatud sama värvi juurde tellida… lihtsalt ju väikene ebaõnnestumine, mis polnud isegi meie kontrolli all.. Peab aga tunnistama, et seda ei osanud kumkbi meist ette näha, et uuel nädalal poodi sõitnuna kuuleksime, et mitte ainult poldud seda värvi sisse toodud, vaid seda värvi polnud enam isegi riikitoojal… Mida värki!?

Ikkagi sai valmis

Joosep oli väga pühendunud, et mitte oma mehises projektis kaotajaks jääda ning värvitud see buss saigi! Kuidas? Vaadake allolevast videost järgi 👇👇

Seekordses videos on muide võimalik panna ka eestikeelsed subtiitrid. Selleks pead vaid üles otsima CC nupukese ning sealt Estonian valima. Head vaatamist!